Wandelen in Noord-Tsjechië (2019)
Mijn eerste singlereis / wandelvakantie ging naar Noord-Tsjechië.
Lees verder ...Inmiddels heb ik meerdere singlereizen gedaan. In 2019 was ik hier vrij onzeker in, dus ging ik destijds veilig naar een land dat ik al kende: Tsjechië. Het concept van een singlereis bevalt me goed. Je gaat met verschillende onbekenden samen op vakantie. Je beleeft samen dezelfde reis.
Mijn oog was eind 2025 al gevallen op deze singlereis. Begin 2026 twijfelde ik nog wat ik met mijn vakantie van dit jaar zou gaan doen. Of deze reis, of een andere reis. Uiteindelijk heb ik besloten om deze reis te doen. De weken waarin je kon gaan, werden snel volgeboekt. Voor de week waarin ik gegaan ben, was ik de laatste die zich inschreef. Om mijn gemaakte beelden en ervaringen te delen, heb ik deze blog aangemaakt.
Dit is een vrij lange blog. Daarom heb ik hieronder een submenu gemaakt, zodat je gemakkelijker door de blog kan bladeren:
Waarom deze blog?;
Voorbereidingen;
Heen- en terugreis;
Verblijf en eten;
Wandelingen;
Vrije dag in Dublin;
Panorama's;
Mijn ervaringen;
Relevante blogs
Het is belangrijk om voor dit soort vakanties wat te trainen. Dat heb ik voorafgaand aan mijn reis dan natuurlijk ook gedaan. Zo heb ik een aantal weken extra geoefend op de 'climbhill' (soort traplopen) en op de loopband. Op de loopband heb ik de maximale stijgingspercentage ingesteld.
Deze reis had een niveau 2 van 3. Dit houdt in dat er af en toe een pittige helling of daling en/of langere dagafstanden waren. Een goede en voldoende wandelervaring is dan wel een vereiste.
De heen- en terugreis ging logischerwijs met het vliegtuig. We reisden via Amsterdam naar Dublin. We vlogen met de Ierse luchtvaartmaatschappij Aer Lingus. Op de heenreis zat ik naast het raam en op de terugreis zat ik aan het gangpad.
We verbleven op de Campus University of Ireland (Maynooth), op zo'n 25 kilometer van het centrum van Dublin. Vooraf was al bekend dat we wel een eigen slaapkamer zouden hebben, maar dat het sanitair gedeeld zou zijn. Een driegangenmenu bij pub-restaurant O'Neills zat ook inbegrepen bij deze reis.
Tijdens ons verblijf wandelden we met name de Wicklow Way. Onze eerste wandeling was bij het dorp Howth. Een mooie route langs de kust, genaamd The bog of frogs loop, zorgde voor een rotsachtige wandeling.
De drie andere wandelingen waren onderdeel van de Wicklow Way. Globaal gezien liepen we van Marlay Park in Dublin naar Glendalough. We werden elke dag gebracht en opgehaald van en naar onze wandelingen door onze reisleider. Om 8 uur konden we ontbijten en om 9 uur verzamelden we voor ons verblijf. Daarna vertrokken we naar onze wandelingen. Vaak duurde het best lang voordat we aan onze wandelingen konden beginnen. Eenmaal aangekomen bij de start van de wandeling, begonnen we te lopen. Tijdens het eerste wandeling liep de reisleider mee. Bij de andere wandelingen liepen we als groep redelijk samen. Voor mij was er voldoende ruimte om te fotograferen.
Routes kunnen in de loop der tijd veranderen. Bepaalde onderdelen kunnen minder goed toegankelijk zijn.
De totale afstand van de Wicklow Way bedraagt 127,7 kilometer en gaat van Clonegal naar Dublin. De route kan ook in tegengestelde richting gelopen worden. Dit zagen we onderweg ook regelmatig gebeuren. Het is ook mogelijk om de route in etappes te lopen. Tijdens deze reis liepen we de laatste drie etappes, van Glendalough tot aan het Marlay Park in Dublin.
De eerste wandeling was geen onderdeel van de Wicklow Way. We liepen The Bog of Frogs loop, dat grotendeels langs de kust van de Ierse Zee liep. Het is een mooie ruige route, langs grillige rotsformaties. We hielden een pauze bij de 'Hidden Beach' dat niet bepaald 'verborgen' was. Een groepsgenote heeft hier nog in de zee gezwommen. Het laatste stuk had nog wel wat klimmetjes, die zorgden voor iets gespannen kuiten.
Onderstaande route is wat wij gelopen hebben.
Wil jij deze route ook wandelen? Download dan hier het gewenste bestand:
Reproductie van deze route is toegestaan. Mits er ten alle tijden verwezen wordt naar deze website met de tekst '© Arno Lucas'.
Klik hieronder op de gewenste foto om deze vergroot te zien.
Deze afwisselende route had verschillende klimmetjes en dalen. Uiteindelijk kwamen we aan in Glendalough. Hier hebben we de erg toeristische Saint Kevin Cemetery bezocht.
Onderstaande route is wat wij gelopen hebben.
Wil jij deze route ook wandelen? Download dan hier het gewenste bestand:
Reproductie van deze route is toegestaan. Mits er ten alle tijden verwezen wordt naar deze website met de tekst '© Arno Lucas'.
Klik hieronder op de gewenste foto om deze vergroot te zien.
Voorafgaand aan de vakantie heb ik al de nodige routes verwerkt op deze website. Zo kon ik goed voorbereiden op wat we zouden gaan lopen. Nu zag ik dat er bij Glendalough een mogelijkheid is om een extra rondje te maken. Er was niet voldoende animo om deze route te lopen. Onze reisleider heeft het wèl gelopen en vond de eerste gedeelte mooi. Het tweede gedeelte zou tegenvallen.
Het eerste gedeelte viel wat tegen, omdat we deels over asfalt wandelden. In het middenstuk, richting Johnnie Fox's Pub, is ook geasfalteerd. Onze reisleider is zo lief geweest om ons aan het begin van dit stuk op te halen. We zijn met de minibus naar de pub afgereden. Hierna heeft hij ons weer wat verder op de route afgezet. Ook deze route had mooie stukken in zich.
Onderstaande route is wat wij gelopen hebben.
Wil jij deze route ook wandelen? Download dan hier het gewenste bestand:
Reproductie van deze route is toegestaan. Mits er ten alle tijden verwezen wordt naar deze website met de tekst '© Arno Lucas'.
Klik hieronder op de gewenste foto om deze vergroot te zien.
Op zondag wandelden we onze laatste wandeling. Vooraf zag ik er best wel tegen op, omdat de route qua stijgingen en dalingen leek op een route die ik een jaar eerder gedaan had. Gelukkig viel het mee, omdat het stijgen en dalen verspreid was over een langere afstand.
Tijdens deze wandeling ben ik wel twee keer gevallen. Dit kwam meer omdat ik vermoeid was van de afgelopen dagen en doordat ik erg vroeg wakker was. Nadat ik mijn belangrijkste highlights gezien heb, ben ik eerder op de route gestopt. Onze reisleider had de minibus op een parkeerplaats gezet, waar we eerst wat gedronken hadden. Hierna konden we met de minibus mee.
Onderstaande route is wat wij gelopen hebben.
Wil jij deze route ook wandelen? Download dan hier het gewenste bestand:
Reproductie van deze route is toegestaan. Mits er ten alle tijden verwezen wordt naar deze website met de tekst '© Arno Lucas'.
Klik hieronder op de gewenste foto om deze vergroot te zien.
De laatste dag in Ierland stond in het teken van Dublin. Voor slechts €5,20 konden we met de trein heen én terug van en naar Maynooth. Gelukkig viel dat dus enorm mee! Een enkele reis duurde wel 45 minuten...
Deze dag konden we zelf invullen. Nadat ik de reis geboekt had, had ik online gezocht naar dingen die je kunt doen in de hoofdstad van Ierland. Zo wilde ik in ieder geval naar de Guinness Storehouse gaan. Hiervoor had ik €32 entree betaald. Achteraf vond ik het zwaar tegenvallen voor het bedrag dat je betaalt.
Veel andere locaties waren ook al volledig uitverkocht, zoals de Trinity College. Het is aan te raden om al een dag van tevoren online tickets te reserveren. Omdat Dublin een grote stad is, zou je kunnen overwegen om de stad met een Hop On Hop Off bus te bezoeken. Ik las later bij de reviews van deze reis dat mensen die de reis voor een week later geboekd hadden, de stad verkend met de fiets hebben.
Onderstaand plattegrond is aangemaakt op basis van highlights die ik gezien heb in Dublin.
Wil jij deze highlights ook bewonderen? Download dan hier het gewenste bestand:
Reproductie van deze route is toegestaan. Mits er ten alle tijden verwezen wordt naar deze website met de tekst '© Arno Lucas'.
Bekijk hieronder een selectie van mijn gemaakte foto's. Er staan meer foto's op mijn Flickr-pagina. Klik hieronder op de gewenste foto om deze vergroot te zien.
Tijdens de reis vond ik het mooi om van een paar uitzichtpunten een panorama te maken.
Het was weer een prachtige vakantie, georganiseerd door Aktiva Tours. Voorafgaand aan de reis was ik best wel gestresst vanwege het weer. Het zou namelijk een behoorlijk regenachtige week worden. Gelukkig viel dit enorm mee!
De wandelingen waren bijzonder mooi. Hoewel de eerste wandeling, bij Howth, niet tot de Wicklow Way behoort, was dit ook een bijzonder mooie route. Zo hadden we ook een mooi uitzicht over de Ierse Zee.
De Wicklow Way was erg mooi en heuvelachtig. Ik dacht dat het saaie lange wandelingen zouden zijn. Maar het was juist bijzonder mooi! Ik heb mooie planten en rotsformaties gezien.
Leuk en bedankt dat je dit reisverslag gelezen hebt. Het kan natuurlijk zijn dat je geïnteresseerd bent in andere wandelvakanties. Bekijk hier welke ik nog meer gemaakt heb:
Mijn eerste singlereis / wandelvakantie ging naar Noord-Tsjechië.
Lees verder ...
In 2022 maakte ik een wandelvakantie in de Elzas (Frankrijk).
Lees verder ...
Tijdens de herfst maakte ik een prachtige wandelvakantie vanuit Abdij Rolduc in Kerkrade.
Lees verder ...
Van 19 t/m 25 augustus 2024 heb ik een singlereis gemaakt in Kent. We bewandelden een gedeelte van de North Downs Way, een pelgrimsroute in Kent.
Lees verder ...
Van 31 mei tot en met 7 juni 2025 maakte ik een prachtige singlereis naar Boheems Zwitserland.
Lees verder ...
Eerder heb ik al een algemene blog geschreven over reisfotografie. Want, waar let ik op? Mijn ervaringen vertel ik in mijn algemene blog over reisfotografie.
Lees verder ...
Bij een singlereis zou je denken dat je op zoek gaat naar een relatie tijdens zo'n vakantie. Maar dat is niet zo. Je bent namelijk single en wilt graag met anderen op vakantie.
Lees verder ...
Inmiddels heb ik meerdere wandelroutes gemaakt in het Verenigd Koninkrijk en Ierland. De wandelroutes die ik tot nu toe gemaakt heb, staan in deze blog vermeld.
Lees verder ...
In 2026 ging ik op singlereis naar Ierland. Tijdens deze singlereis bezocht ik ook Dublin in één dagje.
Lees verder ...