In heel Nederland zijn er zat wandelroutes om te bewandelen. Alleen een gebied om onderweg veel wilde hyacinten te zien, kom je niet veel tegen. Het Hallerbos in, net onder Brussel, is een erg bekend gebied om te wandelen. Alleen moet je hier een groot afstand voor afreizen. In Den Haag is er ook een prachtig hyacintenbos waar veel hyacinten bijeen staan.
In 2024 had ik het idee om nogmaals naar het Hallerbos te gaan. Alleen waren de prijzen van de benzine behoorlijk hoog om even op en neer te rijden. Daarom heb ik geGoogled naar een locatie dichterbij huis, waar ook wilde boshyacinten te vinden zijn.
Na wat speurwerk op het internet kwam ik een mooie wandelroute tegen in Den Haag. Hier zouden ook deze mooie bloemen te bezichtigen zijn. Aangezien het heerlijk weer zou worden op 14 april 2024, ben ik samen met een vriend hier naartoe afgereisd.
Voor meer informatie en downloads van Zuid-Hollands Landschap ga je naar de officiële website:
Handige tips
Het is vooral handig om natuurlijk de tijd te nemen om te fotograferen. Daarom zou het zonde zijn als je hier vluchtig doorheen gaat. Je zou voor het fotograferen verschillende lenzen mee kunnen nemen. Denk aan de standaard zoomlens om op verschillende afstanden te fotograferen. Vergeet vooral niet om een macrolens mee te nemen, waardoor je dus prachtige macrofoto's kan maken.
Je mag namelijk totaal niet van de gebaande paden afwijken. Doordat je niet van de paden af mag, voorkom je dat je de bloem(bollen) kapot maakt. Zo respecteer je de natuur!
Wandelroute
De wandelroute is te downloaden via de officiële website van Zuid-Holland Landschap. De route start bij de gratis parkeerplaats van Landgoed Ockenburgh.
Eerst wandel je door een best wel moderne nieuwe wijk van Den Haag. Als je de wijk eenmaal uit bent, kom je langs een oud boswachtershuisje. Door een poortje, naast dit huisje, treed je de Van Leydenhof binnen. Vervolgens loop je dwars door het hyacintenbos. Een prachtig stukje met enorm veel hyacinten. Wat verder op de route kom je langs een kabouterbos, dat een groots speelparadijs voor kinderen is. Dit stukje bos is gelegen in de buurt van Villa Ockenburgh. Uiteindelijk kom je, op ongeveer de helft van de route, uit bij het strand. Hier hebben we een stuk over het strand, bij de Zandmotor, gewandeld.
Na de strandwandeling hebben we de route weer terug opgepakt en hebben we eerst door de duinen, over een verharde pad, gewandeld. Later op de route komen we weer deels terug in het gebied waar we begonnen zijn. Uiteindelijk kwamen we weer op de parkeerplaats terug. In totaal is de route 9,5km lang, alleen hebben we zo'n 15km gewandeld doordat we een gedeelte over het strand zijn gegaan.
De route is een knooppuntenroute en is te volgen via verschillende paaltjes met een rode pijl (zie de foto hieronder).
Klik hieronder op de gewenste foto om deze vergroot te zien.
Wil jij de originele route ook wandelen? Download dan hieronder het gewenste GPS-bestand via de officiële website. Met een kleine bijdrage ondersteun je ook het onderhoud van dit mooie gebied:
14 km
Wil je graag ook bovenstaande route wandelen (inclusief extra strandwandeling)? Download dan hier het gewenste GPS-bestand:
Foto's en filmpjes
Uiteraard heb ik mijn cameraspullen meegenomen om het één en ander vast te leggen.
Dubbelklik op de video om deze fullscreen te zien.
Klik hieronder op de gewenste foto om deze vergroot te zien.
De Zandmotor
De Zandmotor is een uniek stukje 'natuur' aan de kust bij Den Haag. Hier is een grote hoeveelheid zand gestort, om herhaaldelijke verstoringen van de zeebodem te voorkomen.
Meer informatie over de Zandmotor is te vinden op de officiële website:
Dubbelklik op de video om deze fullscreen te zien.
Klik hieronder op de gewenste foto om deze vergroot te zien.
Relevante blogs
Bedankt dat je dit blog over de lentewandeling in Den Haag gelezen hebt. Het kan natuurlijk zijn dat je geïnteresseerd bent in andere blogs. Bekijk hier welke ik nog meer gemaakt heb:
Fotograferen in het Hallerbos
Het Hallerbos is misschien wel één van de bekendste bossen van België. Jaarlijks is dit bos in de lente bedekt met wilde hyacinten. Het stond al jaren op mijn planning om naar dit prachtige bos te gaan om te fotograferen. April 2022 was het dan zo ver: ik ging met vrienden fotograferen in het Hallerbos.
In 2021 vierden vier kloostergemeenschappen een bijzonder kloosterjaar. Dit was de aanleiding voor het maken van dit Kloosterpad dat bestaat uit 15 etappes. De totale lengte van dit wandelpad is 330 kilometer en gaat langs een vijftigtal (voormalige) kloosters en abdijen.
Het is herfst en dus is het paddenstoelenseizoen is weer begonnen. De bladeren verkleuren en vallen van de bomen. We trekken er massaal op uit om lekker in de bossen te wandelen. In deze blog geef ik tips en voorbeelden voor herfstfotografie.
Het wordt steeds kouder en er valt meer neerslag. De laatste jaren valt er weinig tot geen sneeuw. Maar geen zorgen, je kan alsnog leuke winterse foto's maken. Dit hoeft niet per se in Nederland te gebeuren. Ga er eens op uit naar onze ooster- of zuiderburen.