Arno Lucas | Films | Stage en vrijwilligerswerk

films: stage & vrij­wil­lig­ers­werk

Stages en vrij­wil­lig­ers­werk

Tijdens mijn op­lei­ding heb ik stage ge­lo­pen bij QYN, 15ATV en Dicht­bij.nl. Tij­dens mijn stage bij 15ATV op Aruba leer­de ik het mon­te­ren van de pro­gram­ma's en voor­be­rei­ding­en te tref­fen. Denk hierbij aan het maken van ti­tel­balk­jes en andere gra­fische weer­ga­ven tijdens de pro­gram­ma's. Bij Dicht­bij.nl leer­de ik met name nieuws­waar­dige items te pro­du­ce­ren, die bij nieuws­ar­ti­ke­len op hun web­site zijn ge­plaatst.
We leer­den de film­pjes van A tot Z te pro­du­ce­ren. Denk hier­bij aan het voor­be­rei­den van de nieuws­items, het be­denk­en van de in­ter­view­vragen, het in­ter­view­en, film­en, be­werk­en en te ver­spreiden via ver­schil­len­de kanalen (zo­als Twit­ter en Face­book).

Ik heb tijdens mijn studie ook film­pjes in op­dracht van school ge­maakt. Zo was er een op­dracht voor CIOS Sit­tard (tij­dens Sint­Lucas). Voor het vak 'Ex­pe­rien­ce Ma­na­ge­ment (tijdens Ho­ge­school In­hol­land) had­den we een kleine op­dracht om een 'ex­pe­rience' te creëren. Hier­bij was de 'eis' dat er ook een filmpje van gemaakt zou worden. Hier­bij film­de ik samen met een klas­ge­noot en heb ik de mon­tage ge­maakt. Dit zijn bij­zon­de­re film­pjes waar ik soms nog eens aan te­rug denk. Ik kreeg hier­in na­ge­noeg de vol­le­dige vrij­heid. Deze twee film­pjes staan hier­on­der in de lijst.

Bezoek eens de web­sites van de or­ga­ni­sa­ties:

Film­pjes stages

Hier­on­der zie je een aan­tal film­pjes van mijn studie­tijd.

Dub­bel­klik op de video om de­ze full­screen af te spelen.

Filmpjes vrij­wil­lig­ers­werk

In de afgelopen jaren heb ik op vrij­wil­lige basis vi­deo­pro­duc­ties ge­maakt. Veel­al in 'dienst' (als vrij­wil­lig­er) bij een or­ga­ni­sa­tie. Eind 2014 ben ik be­gon­nen met vrij­wil­lig­ers­werk bij Bosch­tion Me­dia, de lo­ka­le pu­blie­ke tv- en ra­dio-om­roep van 's-Her­to­gen­bosch, totdat de zen­der begin fe­brua­ri 2015 na bij­na 30 jaar 'op zwart ging'. Hier­bij maak­ten we nieuws­items voor op het lo­ka­le Bossche tv-om­roep. De voor­be­rei­ding­en wer­den hier voor ge­trof­fen: in­ter­view­vra­gen be­denk­en, in­ter­view­en, film­en en uit­ein­de­lijk de items be­werk­en tot één ge­heel. Per­soon­lijk vond ik dit een enorm leuke pe­riode, aan­ge­zien ik hier echt al­les kon (mee)­ma­ken. Daar­naast heb ik items be­han­deld die mij erg goed bij zijn ge­ble­ven. Denk hier­bij aan het item rond­om de aan­sla­gen in Pa­rijs, maar ook het item voor het Jhe­ro­ni­mus Bosch jaar.
Daar­naast heb ik in 2017 vrij­wil­lig­ers­werk ge­daan bij Jazz in Duke­town. Dit grote jazz-fes­ti­val in hart­je 's-Her­to­gen­bosch had al mijn in­te­res­se. De sfeer en mu­ziek spre­ken mij enorm aan. In eerste in­stan­tie zou ik daar voor gaan fo­to­gra­fe­ren. Al­leen ik merk­te al snel dat ze een editor zocht­en voor de film­pjes. Ik bood me aan en zo ben ik in het film­team ge­rold. Ik heb de mon­tage van de pro­mo op me ge­no­men. De­ze is ruim 4.000 keer be­ke­ken op You­Tube. Ik heb enorm ge­no­ten tij­dens dit vier­daag­se fes­ti­val.
In 2018 ben ik be­gon­nen als vrij­wil­lig­er bij de lo­ka­le pu­blieke om­roep DTV Den Bosch. Ik was voor deze om­roep be­schik­baar om nieuws­waar­dige beeld­en op te nemen van lo­ka­le ge­beur­te­nis­sen in (de ge­meen­te) 's-Her­to­gen­bosch.

Be­zoek eens de web­sites van de or­ga­ni­sa­ties:

Film­pjes vrij­wil­lig­ers­werk

Hier­on­der zie je een aan­tal eind­re­sul­ta­ten die in ge­bruik zijn ge­no­men.

Dub­bel­klik op de video om de­ze full­screen af te spelen.